Turniej Gmin Reymontowskich | 30 wrześna 2018 |

XIX Turniej Gmin Reymontowskich
Kołaczkowo 2018
W dniu 30 września czteroosobowa delegacja uczniów Gimnazjum nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Tuszynie - Aleksandra Baran, Saima Crnovršanin, Oliwia Kotowska i Jan Cekus, wraz z dyrektorem szkoły - Panią Elżbietą Rygielską pojechała na XIX Turniej Gmin Reymontowskich, w ramach którego odbył się konkurs poświęcony życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta. Przed rozpoczęciem rywalizacji turniejowej mogliśmy zwiedzić pałac, w którym noblista spędził ostatnie lata życia. W konkursie wiedzy reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 2 zajęła drugie miejsce, zaś Aleksandra Baran w konkursie plastycznym ph.: „Jesień reymontowska” zajęła pierwsze miejsce. Później odbyły się różne gry i zabawy zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na ognisko. Pomimo chłodnej pogody wszyscy się dobrze bawiliśmy, a także zyskaliśmy nowe znajomości. Z chęcią wybralibyśmy się na taki turniej jeszcze raz.

Saima Crnovršanin ucz. klasy III a