OSTATNIA WYCIECZKA GIMNAZJALNA | 22 maja 2019 |

Pożegnalny wyjazd trzecioklasistów
W środę 22 maja 2019 roku o godzinie 8:15 zebraliśmy się przed szkołą. Autokar, który miał nas zawieźć na dwudniową wycieczkę, już czekał. To była kolejna spełniona przez panie wychowawczynie obietnica. Jechaliśmy do Nadwarciańskiego Grodu w Załęczu Wielkim. Byliśmy tam już wcześniej, ale tym razem wyjazd miał przede wszystkim rekreacyjny i pożegnalny charakter.
Po dojeździe do ośrodka zostaliśmy zakwaterowani w hotelu, i to była dla nas niespodzianka, bo poprzednio mieszkaliśmy w budynku kolonijnym. Po rozlokowaniu się w pokojach, poszliśmy na obiad, a po posiłku była chwila na odpoczynek. Następnie wyjechaliśmy na wycieczkę do kamieniołomu w Działoszynie.
Na miejscu miła pani przewodnik opowiadała nam o Załęczańskim Parku Krajobrazowym. W drodze trafiliśmy na krótką lecz gwałtowną ulewę, która dokumentnie nas zmoczyła i spowodowała, że nie mogliśmy zobaczyć drugiego kamieniołomu, ani poszukać amonitów. Przemoczeni wróciliśmy do ośrodka, w którym mieliśmy trochę czasu na przebranie i wysuszenie ubrań. Po kolacji odbyła się dyskoteka.
Wieczorem jakoś trudno nam było zasnąć i mimo wielu upomnień ze strony pań Greszko, Rygielskiej i Kwaśniewskiej nie było ciszy w budynku.
Następny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, po którym przyszedł czas na pakowanie i powrót do Tuszyna.
To była krótka, ale niezapomniana wyprawa, ważna dla nas, bo pożegnalna. Kolejne wycieczki już w nowej szkole i innym towarzystwie.