WOŚP i REKORD | 11 stycznia 2019 |

Pomaganie jest dziecinnie proste, czyli 27 Finał WOŚP w Gimnazjum nr 2 w Tuszynie
Przygotowania do 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się jesienią, kiedy powołany został sztab, a Pani Monika Dulasińska zdecydowała się pełnić zaszczytna funkcje jego Szefa. W tym roku pieniądze były przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W piątek 11.01.2019 r. w naszym gimnazjum odbył się Finał WOŚP pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Tego dnia w szkole zorganizowane zostały licytacja oraz loteria, w których brali udział nie tylko gimnazjaliści, lecz także uczniowie szkoły podstawowej. Czas licytacji umilili nam uczniowie klas III - Kacper Sadka i Wiktor Bandos, grając kolędę „Cicha noc”. Natomiast Klaudia Pasternak, Wiktoria Kuśnierczyk, Dominika Kitta wraz z autorką tego tekstu poprowadziły zumbę dla wszystkich uczestników licytacji.
W niedzielę 13 stycznia dwudziestopięcioosobowa grupa wolontariuszy, wśród których znalazło się 16 gimnazjalistów i 9 ósmoklasistów, kwestowała na rzecz WOŚP na terenie Tuszyna – Lasu i całej gminy Tuszyn. Niektórzy wybrali się nawet do Łodzi.
O godzinie 16.00 rozpoczęło się liczenie kwot zebranych do puszek, a na przybywających do szkoły, zmarzniętych wolontariuszy czekała gorąca herbata i słodki poczęstunek. Gdy ostatnia puszka została rozliczona, przyszedł czas na podsumowanie. Okazało się, że i w tym roku wsparcie dla fundacji Jerzego Owsiaka przeszło najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny udało się pobić rekord szkoły. Zadeklarowana kwota wyniosła 15 314,52 zł.
Było to miłe zaskoczenie i ogromny sukces gimnazjum. Zaangażowanie wolontariuszy doceniła także Rada Rodziców, która ufundowała wszystkim wyjazd do kina na film „Chłopiec z burzy”.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tej pięknej inicjatywie: Wolontariuszom i ich Rodzicom, Nauczycielom, Darczyńcom, Sponsorom i całej Społeczności Szkół Tuszyna – Lasu.
Szczególne słowa uznania pani Dyrektor Elżbieta Rygielska skierowała do wolontariuszy, ponieważ bez nich nie udałoby się osiągnąć tak wspaniałego wyniku. W przyszłym roku będzie więcej… W końcu gramy dla WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!
Dagmara Kotlicka kl. III b