100-lecie Niepodległej | 11 listopada2018 |

Gimnazjaliści z „dwójki” świętowali 100-lecie niepodległości Polski.
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości trzecioklasiści z Gimnazjum nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Tuszynie zorganizowali szkolne obchody tego święta. W piątek 9 listopada zaprezentowali kolegom i nauczycielom przygotowany z własnej inicjatywy okolicznościowy program artystyczny Fajnie, że jesteś Niepodległa.
Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, czym włączyli się w ogólnopolską akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”.
Tego dnia w szkole odbył się także test ze znajomości symboli narodowych, w którym wzięli udział wszyscy gimnazjaliści, a najwyższy wynik uzyskał Jakub Posim z klasy III a .
Podsumowano także liczne konkursy, w jakich uczestniczyli trzecioklasiści.
W szkolnym konkursie plastycznym „Mój Marszałek”, polegającym na wykonaniu własnej interpretacji plastycznej wizerunku Józefa Piłsudskiego pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lont, a drugie Anita Twardowska, uczennice klasy III b. W nagrodę zwycięzcy otrzymali gry ufundowane przez Radę Rodziców.
W Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowanym w Wodzinie Prywatnym I miejsce zajęły Wiktoria Kuśnierczyk i Oliwia Kotowska z klasy III a.
W niedzielę 11 listopada poczet sztandarowy w powiększonym składzie: Adna Crnovršanin, Dominika Kitta, Jagoda Pasternak, Jan Cekus i Jan Włodarczyk pod opieką Pani Małgorzaty Psiurskiej reprezentował gimnazjum podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości.
11 listopada to najważniejsza data w kalendarzu każdego Polaka. Dzień, za który nasi przodkowie oddawali życie. Dlatego cieszę się, że mimo iż jesteśmy nieliczną grupą gimnazjalistów, aktywnie włączyliśmy się w obchody tego Święta.

Julia Ucińska ucz. kl. III b