I Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane” | listopad 2017 |

I Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”

Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Gimnazjum nr 2 w Tuszynie odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”.
Do przygotowania konkursu aktywnie włączyli się uczniowie gimnazjum, którzy przygotowali dla uczestników salę, w której odbyły się przesłuchania, a także skromny poczęstunek. Ponieważ tym razem dzieci i młodzież tuszyńskich szkół recytowali fragmenty wybranych powieści Władysław Stanisława Reymonta , toteż konkurs idealnie wpisał się w obchody 150 rocznicy urodzin pisarza.
Konkurs otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Rygielska, która powitała przybyłych uczniów i opiekunów, przedstawiła jury, w skład którego weszły Pani Alicja Kulesza reprezentująca MOK oraz Pani Barbara Kozłowska - pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Następnie odbyły się przesłuchania, w których wzięło udział 23 uczniów szkół naszej gminy. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na obrady, a uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.
Kolejnym punktem było przedstawienie werdyktu przez jury.
Zwycięzcami zostali:
W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych:
Marianna Zommer , Julia Plocek i Marta Wiśnik
W kategorii klas VII szkół podstawowych oraz II – III gimnazjum:
Oliwia Kotowska , Eryk Gabczyński i Venice Hagreawes
Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i skromne upominki.
Szczególne podziękowania otrzymali nauczyciele, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.
Natomiast dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów była prezentacja fragmentów prozy podczas posumowania obchodów Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim , które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie.

Wiktoria Siniarska uczennica klasy III a