RODACY BOHATEROM | kwiecień 2018 |

Gimnazjaliści z „dwójki” Bohaterom.
Z inicjatywy Pani Katarzyny Miksy uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 2 w Tuszynie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom. Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach”. Akcja polegała na przygotowaniu paczek dla kombatantów, którzy pozostali na Kresach Wschodnich. Paczki zebrane przez uczniów naszej szkoły trafiły do polskich rodzin żyjących na Wileńszczyźnie.
Gimnazjaliści zgromadzili tyle darów, że Pani Miksa dwa razy jeździła swoim małym autkiem do Rzgowa, aby dostarczyć wszystkie produkty na miejsce zbiórki. Fakt, że inicjatywa pomocy kombatantom spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony młodzieży, zrobił na nauczycielce tak ogromne wrażenie i tak ją wzruszył, że zadedykowała uczniom skromne, wierszowane podziękowanie:
Gdzieś tam daleko Kombatanci mieszkają. O swych polskich korzeniach jednak pamiętają. I w tej oto Polsce młodzież zbiera dary, piękny to jest zwyczaj i naprawdę stary. Dzielić się z innymi choćby kromką chleba, Nie czekać zapłaty, to serca potrzeba. Gdy ktoś mnie zapyta, w co i w kogo wierzę. Odpowiem mu z serca. Odpowiem mu szczerze: W naszą młodzież wierzę.
Pani od historii

Saima i Adna Cmovrsamhn Uczennice klasy II a