POSORTOWANI | 5 czerwca 2018 |

Sprawozdanie z wycieczki do sortowni śmieci i kina
W dniu 05.06.2018 r. klasy III a i III b uczestniczyły w wycieczce do sortowni śmieci w Łodzi. Kiedy dotarliśmy na miejsce każdy z uczestników wycieczki otrzymał kamizelkę odblaskową. Do oprowadzenia nas po obiekcie został wyznaczony jeden z pracowników sortowni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy zapoznania się z treścią tablicy informacyjnej, na której umieszczony był cały plan sortowni z podziałem na poszczególne sekcje. Na początku przeszliśmy do sortowni, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z cyklem pracy. Zobaczyliśmy, w jaki sposób sortuje się śmieci, jak należy je ułożyć i co zostaje po zmieleniu plastikowej butelki. Wszyscy byliśmy zgodni, że praca w sortowni jest ciężka i nie należy do przyjemnych. Dowiedzieliśmy się, że ptaki pilnują porządku na wysypisku i dbają, żeby inne zwierzęta nie roznosiły śmieci.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był seans filmowy w kinie Helios. Obejrzeliśmy film pt. Avengers : Wojna bez granic.
Nie jest to mój ulubiony gatunek filmowy, dlatego byłam zaskoczona faktem, że sama oglądałam film z zaciekawieniem i pewną fascynacją.
Podczas całej wycieczki było dużo emocji i skrajności. Z jednej strony śmieci z drugiej fantastyczni bohaterowie ratujący świat przed zagładą. Polaczenie tych spraw prowadzi do wniosku, że właściwie wszyscy jesteśmy wojownikami, których zadaniem jest ratowanie świata. My, młodzi, możemy ratować go dbająco środowisko, segregując śmieci, ograniczając emisję szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń i używając opakowań wielokrotnego użytku.
Wycieczkę zakończyliśmy ok. 14:00, podjeżdżając autokarem pod naszą szkołę.
Zuzanna Bogdańska klasa III b