BIEG "W jednym tempie" | 30 maja 2018 |

Tuszyn biega „W jednym tempie”.
W środę 30 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Tuszynie Lesie odbył się bieg uliczny „ W jednym tempie”. Zorganizowała go czteroosobowa grupa uczennic Gimnazjum nr 2 im. Władysława St. Reymonta w Tuszynie (Klaudia, Jagoda, Zuzanna i Zuzanna), które postanowiły w ten sposób kontynuować wieloletnią tradycję Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega, w którą, dzięki zaangażowaniu szkoły, włączała się zarówno młodzież jak i mieszkańcy naszej gminy.
W ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego przygotowany został regulamin, wyznaczona trasa biegu. Organizatorki zwróciły się także o pomoc do miejscowego Komisariatu Policji, Straży Miejskiej, a opiekę medyczną zapewniła Samorządowa Przychodnia Zdrowia, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.
O godz. 10.00 na murawie stadionu zebrali się wszyscy uczestnicy biegu. W tym roku zaproszenie przyjęły Szkoły Podstawowe: nr 2 w Tuszynie, Górkach Dużych i Wodzinie, a także Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym. W sumie w biegu wzięło udział 95 uczestników, a do grona biegnącej młodzieży dołączyła także nauczycielka wychowania fizycznego Pani Wioletta Kotlicka.
Na początku odbyło się powitanie zebranych uczestników biegu. Następnym punktem była rozgrzewka. Gdy biegacze poszli się rozgrzać, opiekunowie odebrali od organizatorek koperty z numerami uczestników. Po rozgrzewce poproszono uczestników o ustawienie się na linii startu i przedstawiona została trasa biegu, która zaczynała się od jednego okrążenia stadionu.
Po opuszczeniu stadionu uczestnicy wybiegli na ulicę Gabriela Narutowicza, gdzie nad bezpieczeństwem czuwali m.in. nauczyciele gimnazjum, a następnie Zygmunta Starego, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego i z powrotem ulicą Gabriela Narutowicza. Bieg kończył się jeszcze jednym okrążeniem stadionu.
Zaskoczeniem było jednak to, że uczestnicy bardzo szybko przebiegli całą trasę, mimo iż liczyła ok. 3 km . Po przybiegnięciu wszystkich uczestników na metę, organizatorki ogłosiły zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a Pani Dyrektor Elżbieta Rygielska uhonorowała ich symbolicznymi medalami, ufundowanymi przez sponsora, i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na koniec wszyscy uczestnicy zebrali się na murawie stadionu, aby odebrać słodki poczęstunek ufundowany przez Rade Rodziców. O zabezpieczenie imprezy w wodę dla uczestników biegu zadbał sponsor – Firma Święcicki Zdrój.
Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Pani mgr Izabeli Glubie, nauczycielce wychowania fizycznego, która zainspirowała nas do realizacji projektu i cały czas służyła wsparciem.