AIESEC 2018 | 26 stycznia 2018 |

AIESEC W TUSZYNIE
Od 2009 roku Gimnazjum nr 2 w Tuszynie współpracuje z organizacją AIESEC, której celem jest niesienie pomocy i wspieranie młodych ludzi na całym świecie. Również i w tym roku nasza szkoła miała okazję gościć studentów z Albanii i Indonezji- Brixilde i Izaaka. Izaak przyjechał do nas 14 stycznia, natomiast Brixhilda 17 stycznia, na dwutygodniowy pobyt, podczas którego mieli okazję mieszkać w naszych domach. Dzięki ich wizycie mogliśmy udoskonalić nasz język angielski oraz poszerzyć naszą wiedzę na temat różnic pomiędzy naszą, a ich kulturą.
Każda klasa miała szansę spędzić z nimi 6 godzin w ciągu dwóch tygodni. Opowiadali nam o swoich krajach i o sobie samych. Uczyliśmy się albańskiego i indonezyjskiego, śpiewaliśmy oraz mieliśmy interesujące warsztaty. Podczas lekcji udało nam się zrobić dużo pamiątkowych zdjęć. Jeden z warsztatów dotyczył najważniejszych wartości w naszym życiu, dzięki czemu mogliśmy zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami, które wiążą się z wizją naszej dalszej przyszłości.
Podczas pobytu u nas, studenci zwiedzili takie miasta jak Łódź, Oświęcim, Wadowice i Częstochowa.
Studenci pod opieką naszych rówieśników-Dagmary i Oliwii, spędzali czas bardzo aktywnie. Byli na kręglach, łyżwach, sankach, zwiedzali Łódź, a także grali w karty i gry planszowe. Z niektórymi uczniami po godzinach szkolnych wybierali się do pizzerii lub karczmy, aby lepiej się zapoznać oraz nawiązać lepszy kontakt.
Uroczyste pożegnanie odbyło się w piątek- 26 stycznia. Każda klasa przygotowała krótkie podsumowanie w postaci prezentacji i drobny upominek dla naszych gości, wszystkim bardzo trudno było się pożegnać z nowymi znajomymi. Będziemy za nimi tęsknić i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję poznać tak wspaniałe osoby jak Brixhilda i Izaak.

AIESEC IN TUSZYN
Since 2009, Junior High School No. 2 in Tuszyn cooperates with the AIESEC students, whose aim is to help and support young people all around the world. Also this year our school had the opportunity to host students from Albania and Indonesia - Brixhilda and Isaac. Isaac came to us on January 14, and the Brixhilda on January 17, for a two-week stay, during which they had the opportunity to live in our homes. Thanks to their visit, we could improve our English language and broaden our knowledge about the differences between our and their culture.
Each class had the chance to spend six hours with them in two weeks. They told us about their countries and about themselves. We studied Albanian and Indonesian, we sang and we had interesting workshops. During the lesson, we managed to make a lot of photos. One of the workshops concerned the most important values in our lives, thanks to which we could think of our interests, which are connected with the vision of our future.
While staying with us, students visited such cities as Łódź, Oświęcim, Wadowice, Częstochowa and Lublin.
The students, under the care of our friends Dagmara and Oliwia, spent time very actively. They went bowling, ice skating, sledding, they visited Lodz, and also played cards and board games. With some students after school hours, they went to a pizzeria or bar to get to know each other better and make better contact.
The ceremonial farewell took place on Friday, January 26th. Each class prepared a short summary in the form of a presentation and a small gift for our guests, for everyone it was very difficult to say goodbye to new friends. We will miss them and we hope that next year we will also have the opportunity to meet such wonderful people as Brixhilda and Isaac.

Teks: Amelia Gradowska kl. IIIB