REALIZACJA PROJEKTU WFOŚiGW | kwietnia 2018 |

Gimnazjaliści z „Dwójki” realizują program edukacji ekologicznej „Tuszyn gra o czyste powietrze”.
W dniach 4 i 5 kwietnia 2018 roku o godzinie 8:15 uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 2 im. Władysława St. Reymonta wraz z wychowawcami i nauczycielką języka angielskiego udali się, w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej współfinansowanego przez WFOŚiGW, na wycieczkę autokarową do Łodzi.
O godzinie 9:00 dojechaliśmy do Centrum Nauki i Techniki EC1. Przewodnicy oprowadzali nas po ekspozycji zatytułowanej „Przetwarzanie energii”. Byliśmy we wnętrzu kotła, braliśmy udział w interaktywnej prezentacji turbin, własnoręcznie „produkowaliśmy prąd” oraz kierowaliśmy elektrownią. Po prezentacjach przewodników mieliśmy godzinę na przeanalizowanie wystawy „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, na której sami robiliśmy eksperymenty i testowaliśmy wynalazki.
Po zakończeniu zajęć w EC1 wszyscy pojechaliśmy do największego w Łodzi kompleksu leśnego, czyli Lasu Łagiewnickiego. Przez pierwszą godzinę mieliśmy tam wykład na temat zanieczyszczeń, które występują w powietrzu, a przez następną godzinę uczestniczyliśmy w zajęciach w terenie. Mierzyliśmy wysokość drzew, liczyliśmy ich wiek, analizowaliśmy typ drzewa i jego kory.
Po powrocie czekała na nas ciepła herbata oraz jeszcze jedna prezentacja o atmosferze. Wszyscy bardzo zadowoleni, obdarowani drobnymi upominkami, wróciliśmy do szkoły. Podobała mi się ta wycieczka, ponieważ sprawdziłam swoje umiejętności, które będę mogła kiedyś wykorzystać w terenie, a ponadto dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat przetwarzania energii.
Myślę, że powinniśmy częściej uczestniczyć w takich wyjazdach.
Amelia Gradowska ucz. klasy III b