KONKURS POŻARNICZY | 23 luty 2018 |

23 lutego to czas kiedy już po raz kolejny odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę ponadgimnazjalną. Najlepsi w swoich kategoriach w gminie, czyli Dagmara Kotlicka, Kacper Sadka i Jakub Posim na poziomie gimnazjum, będą startować na etapie powiatowym w Koluszkach, zaś ich zwycięscy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią po 2 osoby z każdej grupy, które zostaną zaproszone na eliminacje centralne. W pierwszej części konkursu nasi uczniowie pisali test zaznaczając odpowiednią odpowiedź. Tematyką było szeroko pojęte ratownictwo i pożarnictwo. Były to pytania z historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych po przepisy budowlane i wiele innych. W tym etapie nasza trójka musiała jeszcze pokonać kolejnych konkurentów w części ustnej odpowiadając na przygotowane pytania, oraz opisania sprzętu pożarniczego prezentowanego przez prowadzącego. Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez burmistrza, a wręczone przez panią Marię Kopczewską, zastępcę burmistrza.