"ZOFIÓWKA PAMIĘTA ..." | 22 października 2017 |

„Zofiówka pamięta”... , a gimnazjaliści biegają.
W celu uczczenia ofiar niemieckiej agresji na Polskę, w 1939 roku w szczególności mieszkańców Zofiówki, wywiezionych wówczas w nieznane, w niedzielę 22 października br. w Zofiówce kolejny już raz został zorganizowany przez Tuszyńską Fundację Inicjatyw Społecznych bieg ph. „Zofiówka pamięta”.
Oprócz upamiętnienia mieszkańców naszej gminy bieg miał także za zadanie wzmacniać tężyznę fizyczną i integrować mieszkańców Tuszyna. Udział w biegu był bezpłatny.
Aby wziąć w nim udział należało otrzymać pisemną zgodę rodziców, przekazać ją organizatorowi i zapoznać się z regulaminem. Bieg odbył się na różnych dystansach w zależności od grupy wiekowej. Była też możliwość marszu - Nordic Walking.
Dorośli oraz osoby biorące udział w marszu mieli do pokonania 2500, młodzież 800, a dzieci 400 metrów. ,/br> Każdy, kto dotarł na miejsce zbiórki i przekazał pisemną zgodę na udział w biegu, dostał naklejkę z numerem. Po kilku minutach wszyscy poszliśmy na start. Najpierw biegli najmłodsi uczestnicy, którzy byli podzieleni na dwie kategorie - chłopców i dziewczęta. Następnie biegliśmy my, czyli młodzież. Z naszej szkoły dziewczęta reprezentowałam tylko ja, ale było warto. Pani Izabela Gluba, która prowadzi z nami zajęcia wychowania fizycznego, bardzo nas wspierała i dopingowała, a dla mnie było satysfakcją to, że udało mi się przebiec cały dystans. Jako ostatni startowali dorośli, którzy mieli do pokonania najdłuższą trasę, więc kiedy wystartowali, wszyscy poszliśmy na linię mety, gdzie później odbyło się rozdanie nagród. Nasza Pani od wu-fu była z nas bardzo dumna.
Zwycięzcy wyłonieni w poszczególnych dystansach zostali uhonorowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Tuszyna. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział i medal oraz czapkę.
Zuzanna Bogdańska kl. III b