SZKOLNA WYCIECZKA | 12-13 czerwca 2018 |

Gimnazjaliści z „Dwójki” odwiedzili Sandomierz.
W dniach 12-13 czerwca br. 35 uczniów z klas drugich i trzecich pojechało wraz z wychowawcami na dwudniową wycieczkę do Sandomierza. W drodze odwiedzili zabytkowy zakład hutniczy w Maleńcu.
Z uwagi na niesprzyjająca pogodę zrezygnowano ze zwiedzania Rezerwatu Kadzielnia. Popołudnie zaś młodzież spędziła w Bałtowie m.in. w Kinie Emocji na projekcji filmu 5D,które okazało się jedynie 3D.
Później uczestnicy wycieczki przejechali do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie w Hotelu Victoria zaplanowany był nocleg.
Otoczenie hotelu sprzyjało spędzeniu wieczoru na świeżym powietrzu, tym bardziej, że po południu przestał padać deszcz i wróciła słoneczna pogoda. Po obiadokolacji okazało się, że wszyscy mają ochotę na pizzę, która dowożona była do hotelu kilkakrotnie.
Drugiego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu uczestnicy wycieczki pojechali do Sandomierza, gdzie z przewodnikiem zwiedzali miasto, oglądali panoramę Sandomierza z tarasu wieży widokowej, przespacerowali się Podziemną Trasą Turystyczną, umiejscowioną w systemie dawnych XVI-wiecznych piwnic, przeszli Wąwozem Królowej Jadwigi do portu, z którego wypłynęli na krótki rejs po Wiśle.
Stamtąd już wszyscy pojechali do Tuszyna.