91 ROCZNICA ŚMIERCI WŁ. ST. REYMONTA | 5 grudnia 2016 |

91 rocznica śmierci patrona Gimnazjum nr 2 w Tuszynie.
5 grudnia delegacja uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła wraz z panem Witoldem Małeckim - burmistrzem Tuszyna w corocznych obchodach rocznicy śmierci Władysława St. Reymonta na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie noblisty, zapalili także znicze na grobach pisarza i jego matki. Podczas uroczystości miało także miejsce podpisanie deklaracji dot. powołania Komitetu Obchodów 150 rocznicy urodzin patrona naszego gimnazjum, która przypada 7 maja 2017 r. Spotkanie było krótkie, ale jak zawsze miało podniosły i niezwykle uroczysty charakter. Przemówienia gości – osób związanych z postacią Władysława St. Reymonta oraz występ zespołu muzycznego z Lipiec podnoszą rangę wydarzenia.