ŚLUBOWANIE 2016 | 5 grudnia 2016 |

Dnia 5 grudnia 2016 roku, jak co roku, w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tradycją naszej szkoły jest ślubowanie w Dniu Patrona, który obchodzony jest w dniu śmierci Władysława Stanisława Reymonta - 5 grudnia.
Do ślubowania przystąpiły 42 osoby. Pod opieką wychowawczyń: pani Anny Rygielskiej i pani Agnieszki Greszko uczniowie klas pierwszych przygotowali inscenizację przypominającą wydarzenia z 13 listopada 1924, kiedy to Nasz Patron otrzymał Nagrodę Nobla.
Po ślubowaniu uczniowie klas pierwszych posadzili symboliczne drzewko, po czym pojechali do centrum Tuszyna, gdzie na płycie upamiętniającej pobyt Władysława Stanisława Reymonta, złożyli okolicznościową wiązankę.
Kolejnym punktem świętowania był wyjazd do Łodzi na film pod tytułem „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Nasza uroczystość przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.
teks: Pierwszoklasiści