AISEC 2017 | 30 stycznia - 10 lutego 2017 |

AIESEC IN TUSZYN
Od 2009 roku Gimnazjum nr 2 w Tuszynie współpracuje z organizacją AIESEC, której celem jest niesienie pomocy i wspieranie młodych ludzi na całym świecie. Również i w tym roku nasza szkoła miała okazję gościć studentki z Chin i Gruzji- Anyę i Mari. Dziewczyny przyjechały do Tuszyna 29 stycznia na dwutygodniowy pobyt, podczas którego miały okazję mieszkać w naszych domach. Dzięki ich wizycie mogłyśmy udoskonalić nasz język angielski oraz poszerzyć naszą wiedzę na temat różnic pomiędzy naszą, a ich kulturą.
Każda klasa miała szansę spędzić z nimi 8 godzin w ciągu dwóch tygodni. Dziewczyny opowiedziały nam o swoich krajach i o sobie samych. Uczyliśmy się chińskiego i gruzińskiego, śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz mieliśmy interesujące warsztaty. Spróbowaliśmy naszych sił w karate, kung-fu i tai chi. Podczas lekcji udało nam się zrobić dużo pamiątkowych zdjęć. Anya pokazała nam nam swój występ tai chi, natomiast Mari tradycyjny gruziński taniec. Jeden z warsztatów dotyczył najważniejszych wartości w naszym życiu, dzięki czemu mogliśmy zastanowić się nad priorytetami i wizją naszej dalszej przyszłości.
Podczas pobytu u nas, dziewczyny zwiedziły takie miasta jak Łódź, Warszawę, Wrocław i Jelenią Górę. Wolny czas spędzałyśmy grając razem na instrumentach, oglądając filmy, śmiejąc się, tańcząc, a nawet gotując. Anya przygotowała specjalnie dla nas chińskie jedzenie, dzięki czemu miałyśmy okazję spróbować jej tradycyjną kuchnię. Warto nadmienić, iż była ona intensywnie pikantna, toteż nie jest ona odpowiednia dla każdego podniebienia (gdybyście chcieli podjąć się tego wyzwania, proponujemy szklankę mleka, które złagodzi ostry smak potraw). Uroczyste pożegnanie studentek odbyło się w piątek- 10 lutego. Każda klasa przygotowała podsumowujące prezentacje i drobny upominek dla naszych gości, wszystkim bardzo trudno było się pożegnać z dziewczynami. Będziemy za nimi tęsknić i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję poznać tak wspaniałe osoby jak Anya i Mari.

Tekst: Paulina Sudomir, Katarzyna Skoneczna, Barbara Skoneczna