KONKURS BRD | 25 kwietnia 2017 |

W dniu 25.04.2017 roku odbyły się kolejne eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie szkoła w Koluszkach była gospodarzem tych zawodów. Gościli Oni zespoły eliminacji gminnych, szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu łódzkiego wschodniego. Po uroczystym otwarciu przez panią dyrektor Zespołu Szkół nr 1, pana Starosty i przedstawicieli Policji, zawodnicy przystąpili do pierwszej z czterech konkurencji, tzn testów wiedzy oraz poruszania się na skrzyżowaniach, miasteczka ruchu drogowego zlokalizowane przy szkole oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tor przeszkód podnosił poziom adrenaliny, który należało opanować przed wyruszeniem na jazdę obserwowana na miasteczku. Dopiero zjazd na parking pozwalał na głęboki oddech i obserwowanie poczynań innych zawodników. Wszystkie konkurencje bardzo sprawnie i obiektywnie sędziowali przedstawiciele Komendy Policji w Koluszkach, którzy uczestniczyli również w podsumowaniu zawodów. Na uroczystym zakończeniu turnieju towarzyszyli nam przedstawiciele władz, policji, straży pożarnej i organizator konkursu. Końcowe wyniki są bardzo zadowalające dla naszego zespołu, który w składzie: Piotr Kuna, Kamil Paturaj i Jan Włodarczyk pewnie wywalczył drugie miejsce. Pozastał mały niedosyt ponieważ pierwszy raz zespół z Koluszek był w zasięgu, a jednocześnie pierwsze miejsce.