DEN 2016 | 14 października 2016 |

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.
Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

14 października 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Tuszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele naszego gimnazjum. Uczniowie pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami dziękowali pedagogom za ich trud, pracę, dobre słowo, wsparcie, nauczanie i wychowanie. Na sali panowała przyjemna atmosfera. Podczas uroczystości nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły jako wyraz wdzięczności wręczano upominki oraz kwiaty. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli nauczycielom życzenia.

Tekst: Natalia Gulej klasa III
Za wszystkie życzenia DZIĘKUJEMY.