ZMAGANIA Z REYMONTEM | 14 listopada 2016 |

14 listopada reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Tuszynie uczestniczyła w Ogólnopolskim konkursie wiedzy o życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, który odbył się w Lipcach Reymontowskich. W turnieju udział brało wiele szkół z Gmin Reymontowskich. Nasze zmagania z Reymontem były podzielone na trzy etapy. W pierwszym z nich każdy z uczestników pisał test, w którym zawarte były pytania otwarte jak i również zamknięte, dotyczące powieści pt."Chłopi" oraz informacji o jej autorze. Po części pisemnej, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się do Muzeum Regionalnego im. Władysława Stanisława Reymonta, a później do Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, gdzie mogli powiększyć swą wiedzę na temat pisarza i tradycji ludowych. Gdy młodzieży skończył się czas zwiedzania, nadszedł moment kolejnej części konkursu. Była to rywalizacja sześciu osób z największą liczbą punktów zdobytych wcześniej. Zawodnicy odpowiadali ustnie przed publicznością na wylosowane pytania, zdobywając w ten sposób sześć dodatkowych punktów. Później mogli nareszcie dowiedzieć się o wynikach swoich starań, na które oczekiwali w wielkim napięciu i z ogromnym entuzjazmem. Zwycięzcą okazało się Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich, uzyskując najwięcej prawidłowych odpowiedzi. Chociaż nie wszyscy mogli cieszyć się wygraną i zdobyć puchar dla szkoły, pewne jest, że każdy uczestnik turnieju jest bogatszy o nowe doświadczenia i wiedzę.

tekst: Martyna Bikiewicz klasa III