KONSTYTUCJA 3 MAJA | 29 kwietnia 2016 |

29 kwietnia 2016 roku odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przed apelem, uczniowie w klasach pod kierunkiem nauczycieli mieli za zadanie wykleić orła białego, przygotować biało-czerwone flagi i gazetkę dotyczącą Konstytucji. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Moniki Dulasińskiej i pani Ilony Pielesiek przedstawili historię świąt majowych, flagi i konstytucji. Każda klasa zaprezentowała portret i biolgrafię wcześniej wylosowanego autora konstytucji. Klasa IA - przedstawiła Stanisława Augusta Poniatowskiego, klasa IB - Stanisława Staszica, IIA - Juliana Ursyna Niemcewicza, IIIA - Ignacego Potockiego i IIIB - Hugo Kołłataja. W trakcie odśpiewano "Witaj majowa jutrzenko" i "Poloneza 3 Maja". Na koniec zgromadzeni nauczyciele i uczniowie w udekorowanej sali obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Konstytucji 3 Maja.