KONKURS BRD | 22 kwietnia 2016 |

Już kolejny raz nasza szkoła reprezentowała gminę Tuszyn na powiatowym konkursie "Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym" w Koluszkach. Wśród szkół gimnazjalnych jak również podstawowych nasze drużyny wywalczyły II miejsca w swych kategoriach wiekowych.
Gimnazjum reprezetowali:
- Piotr Kuna,
- Eryk Karpiński,
- Kamil Paturaj.
Pierwsze minuty rywalizacji poświęcone były zapoznaniu się z torem przeszkód i sposobem pokonania trasy imitującej ruch uliczny.

Kolejne minuty to uroczyste przywitanie i część teoretyczna poświęcona na rozwiązanie testu wiedzy oraz kolejności opuszczania skrzyżowań przez uczestników ruchu.

Później zaczeła się rywalizacja praktyczna, w której uczniowie musieli udzielić pomocy gimnazjaliście potrąconemu przez samochód. Chłopcy się spisali, a poszkodowany miał szansę na przeżycie.

Później, pod okiem aż czterech policjantów, wszyscy uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód i uliczki miasteczka.

Na koniec przyszedł stres, ponieważ do końca nie wiedzieliśmy które miejsce zajeliśmy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że drużyna z Koluszek była poza zasięgiem ale pozostałe miejsca były w zasięgu każdej z drużyn. Więc tym większa była nasza radość po ogłoszeniu II miejsca dla Gimnazjum nr 2 w Tuszynie. Chłopcy pełni szczęścia obiecali przyłożyć się jeszcze bardziej w przyszłym roku, a wsparci przez obecną drużynę z podstawówki mogą wspiąć się jeszcze wyżej.