TUSZYN BIEGA Z POLSKĄ | 20 maja 2016 |

Po raz 12 z inicjatywy społeczności Gimnazjum nr 2 i instruktorów hufca ZHP Tuszyn biegał z Polską. W tym roku trasa wyniosła 4 km i przebiegała ze Stadionu Miejskiego ulicami: ul. G. Narutowicza - ul. S. Batorego - ul. P. Skargi - ul. J. Sobieskiego - ul. S. Moniuszki - ścieżka leśna - ul. S. Moniuszki - ul. Piotra Skargi - ul. K. Wielkiego - ul. G. Narutowicza - Stadion Miejski w Tuszynie Lesie. W tegorocznym biegu wzięło udział 149 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażnicy miejscy i funkcjonariusze policji, a opiekę medyczną zapewniła Samorządowa Przychodnia Zdrowia. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zwycięzcami biegu ulicznego są zawsze wszyscy, którzy w nim uczestniczą, a na podium w tym roku stanęli:
Kategoria – szkoły podstawowe

1. Inga Fister SP 1
2. Dagmara Kotlicka SP 2
3. Adna CrnovršaninSP2
chłopcy
1. Damian Moćko SP 2
2. Mateusz Michasiewicz SP 1
3. Jan Włodarczyk SP 2
Kategoria – gimnazjum

1. Julia Wieliczko Gim 2
2. Klaudia Skrzyńska Gim 1
3. Barbara Skoneczna Gim 2
chłopcy
1. Norbert Krawczyk Gim 1
2. Łukasz Dybała Gim 1
3. Patryk Gajewski Gim 2
Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Teks: Elżbieta Rygielska