WIOSENNY "KAMYK" | 19 marca 2016 |

Około 200 piechurów wzięło udział w 12. rajdzie „Kamyka”, zorganizowanym przez Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice. Nasza mocna grupa 18 osób z Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką p. Karoliny Ciebiady – Gryś i p. Ilony Pielesiek brała udział w tym rajdzie po raz pierwszy, w związku z czym zostaliśmy imiennie przywitani przez komandora rajdu.
Celem imprezy turystycznej było uczczenie Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, harcmistrza, a zarazem patrona placówki.
Rajd rozpoczął się na dworcu PKP w Pabianicach, skąd uczestnicy pojechali do Lublinka. Frajdy mieliśmy bardzo dużo, ja pierwszy raz jadę pociągiem – mówiły dzieci.
Trasa wędrówki wiodła z Lublinka, doliną rzeki Ner, przez Okołowice do Porszewic. Na szczęście pogoda nam dopisała - i choć wiał mroźny wiaterek, to słońce i bezchmurne niebo już zwiastowały nadchodzącą wiosnę. Na mecie zmęczonych piechurów przywitali pracownicy Domu Dziecka, którzy przygotowali poczęstunek – na każdego czekała kiełbaska z grilla oraz ciasto drożdżowe i jabłecznik z gorącą herbatą.
Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu, przygotowany przez Jolantę Łacwik – Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK. W doskonałych humorach, choć niektórzy porządnie zmęczeni marszem, wróciliśmy busem do naszego Tuszyna.
tekst p. Karolina Ciebiada – Gryś