II POWIATOWY KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY | 17 maja 2016 |

Organizatorami II Powiatowego konkursu w zakresie udzielania pierwszej pomocy było Gimnazjum w Kurowicach. Patronat honorowy nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji, Straż Pożarna oraz burmistrzowie powiatu łódzkiego wschodniego. Siedem drużyn wzięło udział w zmaganiach. Do zawodów przystąpiły drużyny z Kurowic, Koluszek, Rzgowa, Gałkówka, Wiśniowej Góry i dwie drużyny z Tuszyna. Uczniowie najpierw mieli do pokonania tor sprawnościowy, następnie napisali test na temat udzielania pierwszej pomocy, a później każda drużyna miała do wykonania jedno z zadań medycznych. Ratownicy musieli udzielić pomocy w takich sytuacjach jak krwotok, upadek ze schodów, poparzenie chemikaliami, zawał serca, omdlenie. Wszystko było dokładnie zaplanowane i przygotowane tak, aby możliwie jak najbardziej przypominało realne, trudne sytuacje. W rolach poszkodowanych wystąpili uczniowie gimnazjum w Kurowicach.
Po zmaganiach zajęliśmy IV miejsce. Tak jak w zeszłym roku przegraliśmy małymi punktami walkę o trzecie miejsce - przypłacone kontuzją.