JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM | 10 czerwca 2016 |

10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie. Akcja przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam. Jak czytam”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Tuszynie. Wspólnie zrobiliśmy sobie zdjęcie, dokumentujące, że jest nas dużo i naprawdę chętnie czytamy. Wraz z młodszymi kolegami utworzyliśmy ciąg, połączony naszymi ulubionymi książkami. Połączył on nasze dwie biblioteki, bo jak miłość do książek łączy. Następnie grupa uczniów naszego gimnazjum udali się do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie czytali uczniom klas I – III fragmenty wybranych książek. Pozostali uczniowie wykonali graffiti promujące czytanie. Powstały bardzo ciekawe prace, które zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły.
Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.