Aktualności


ŚLUBOWANIE i 15 LAT GIMNAZJUM | 5 grudnia 2014 |

Gimnazjum nr 2 w Tuszynie obchodzi piętnastolecie istnienia i z tej okazji odbyła się uroczystość, która miała szczególny charakter . Tradycyjnie w rocznicę śmierci Władysława Stanisława Reymonta odbywa się w ślubowanie pierwszoklasistów, które stanowi stały element szkolnych obchodów Dnia Patrona. Tym razem na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz gminy i parafii, dyrektorzy i poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół. Obchody rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej Łódzkiej ksiądz dr Jarosław Pater. Następnie młodzież pocztami sztandarowymi na czele przeszła do budynku Gimnazjum nr 2 w Tuszynie, gdzie odbywała się dalsza część obchodów piętnastolecia. Wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie po okolicznościowych przemówieniach gospodarzy i gości, nastąpił ważny moment ślubowania. Później przyszedł czas na prezentację reymontowskich działań gimnazjalistów. Jako pierwsza wystąpiła Julia Miarka, uczennica klasy IIIa, która zaprezentowała wygłoszony podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem” fragment powieści „Ziemia obiecana”. Konkurs odbywa się podczas Zlotu Szkół Reymontowskich , który wspominali uczestnicy – Karolina Kitta i Łukasz Trzepadłek, uczniowie klasy II b .Najmłodsi gimnazjaliści zaprezentowali scenkę, opracowana i przygotowaną w oparciu o powieść „Chłopi”. Autorką jednej z nich jest trzecioklasistka Katarzyna Woźniak. Ostatnim elementem oficjalnej części obchodów piętnastolecia szkoły było otwarcie Multimedialnego Centrum Informacji w bibliotece szkolnej. Później przyszedł czas na chwilę rozmowy w kameralnej atmosferze, zwiedzanie wystawy malarskiej, wypożyczonej specjalnie na tę okazję z MOK. Goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a w szkole niepodziewanie pojawił się mikołaj ze słodkimi upominkami. Pierwszoklasiści zakończyli swoje święto wycieczką do Łodzi ph. „Szlakiem Reymonta”, podczas której mieli okazję poznać pracę włókniarek dziewiętnastowiecznej Łodzi. Uczestniczyli także w grze ekonomicznej, poznawali tajniki handlu bawełną i wyrobami gotowymi, usłyszeli także historię lokalizacji początków Łodzi i nadania jej praw miejskich.


Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym, z którego Goście i Poczty Sztandarowe zaproszonych szkół przeszły do budynku gimnazjum.

  
Na uroczystość przybyło wielu gości.

   

  
Po powitaniu i przemówieniach uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły.

   
Dalsza część obfitowała w występy artystyczne przygotowane przez uczniów, które bacznie były obserwowane i nagradzane oklaskami.

   

   


Dodatkową "wisienką" uroczystości było otwarcie CENTRUM MULTIMEDIALNEGO.

  
Na deser, korzystając z okazji, Mikołaj rozdał wszystkim uczniom słodki upominek.


Całość uroczystości odbywała się w połączeniu z wystawą prac malarskich, między innymi uczniów i nauczycielki naszego gimnazjum.

  
Pamiątkowa wiązanka przy pomniku oraz sadzenie drzewka.

 
Zdjęcia z wycieczki klasy pierwszej.

 













JxG Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt