ŚWIĘTA MAJOWE | 1-3 maja 2015 |

„Witaj, majowa jutrzenko…”
Z piosenką na ustach uczniowie Gimnazjum nr 2 w Tuszynie świętowali obchody świąt majowych( Święta Pracy, Święta Flagi Państwowej, Święta Konstytucji 3 Maja).Te święta mają dla nas szczególne znaczenie, bo podkreślają nasz patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej.
Uroczystości miały charakter projektu, dzięki czemu do udziału w nich udało się zaangażować wszystkich uczniów naszej szkoły. Zespoły klasowe rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Należało m.in. ucharakteryzować popiersie jednego z twórców Konstytucji, zaprezentować jego biografię oraz zaśpiewać piosenkę. Prace wykonane podczas projektów podziwiać można na wystawie w naszym gimnazjum. Na zakończenie z ogromną flagą udaliśmy się na uroczysty pochód ulicami Tuszyna –Lasu, aby przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o tradycji świąt majowych.
Katarzyna Wodzińska