W POSZUKIWANIU SKARBU | 24 listopada 2014 |

Dania 24 listopada 2014 r. klasy II wybrały się na wycieczkę do Łodzi, gdzie uczestniczyły w grze miejskiej „W poszukiwaniu skarbu Poznańskiego”. Przy bramie głównej Manufaktury przywitała nas Leonia Poznańska. Zaprosiła nas do swojego pałacu, dzięki czemu zwiedziliśmy Pałac Poznańskiego i zapoznaliśmy się z historią miasta Łodzi. Następnie podzieleni na 4 grupy rywalizowaliśmy ze sobą biorąc udział w grze miejskiej. Bowiem ta grupa, która pierwsza dotarła na wszystkie punkty i poprawnie rozwiązała zadania otrzymywała klucz do skrzyni, w której ukryty został skarb Poznańskiego. Gra okazała się świetną okazją do spaceru po mieście i zapoznania z jego historią. Nie zabrakło również okazji do zabawy, gdyż niektóre konkurencje sprawdzały nasze umiejętności koordynacyjne czy zręcznościowe. Myślę, że wszyscy dobrze się bawiliśmy i przygoda ta na długo pozostanie w naszej pamięci.
Udział uczniów naszego gimnazjum w grze odbył się w ramach programu „Przyjazna i bezpieczna szkoła” dotowanego przez Wojewodę Łódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. tekst: K. Wodzińska