ZLOT SZKÓŁ REYMONTOWSKICH | 17-19 października 2014 |

W dniach 17-19.10.2014 r. reprezentacja naszej szkoły (Julia Miarka, Karolina Kitta, Łukasz Trzepadłek, opiekun pani Katarzyna Wodzińska oraz dyrektor Pani Elżbieta Rygielska) uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich. Tym razem gościliśmy w Brzezinach k/Łodzi. Zlot rozpoczął się oficjalnym otwarciem w Urzędzie Miasta Brzeziny, gdzie stawiły się poczty sztandarowe wszystkich przybyłych na zlot szkół noszących imię Władysława Stanisława Reymonta. Tam obejrzeliśmy również przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli brzezińskiego gimnazjum. W sobotę odbył się X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”, w którym po raz drugi udział wzięła reprezentantka naszego gimnazjum Julia Miarka, uczennica kl. IIIB. Konkurencja była naprawdę duża a poziom wysoki, ale udało się! Ogromnie cieszymy się z sukcesu Julii, która zajęła III miejsce, recytując fragment „Ziemi obiecanej” Wł. St. Reymonta. W sobotę uczestniczyliśmy również w zajęciach integracyjnych, sportowych oraz w różnego rodzaju zabawach przygotowanych specjalnie dla uczestników zlotu. Wieczorem odbyło się ognisko. Po krótkiej nocy z samego rana wszystkie reprezentacje stawiły się na uroczystej mszy św. zamykającej XVIII Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich. Z niecierpliwością czekamy do przyszłego roku na kolejne spotkanie, które jak już wiadomo odbędzie się w Lublinie.
tekst: K. Wodzińska