GIM 2 NA CZERWONYM DYWANIE | 9 czerwca 2014 |

W dniach 9-10 czerwca 2014 r. przedstawiciele Koła Filmowego (Adam Maślakiewicz i Katarzyna Woźniak) wzięli udział w V Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Pierwszego dnia reprezentanci naszej szkoły udali się na warsztaty do Warszawskiej Szkoły Filmowej, podczas których poznali tajniki sztuki filmowej oraz mogli spróbować swoich sił, kręcąc krótką etiudę. Mieliśmy okazję pracować na profesjonalnym sprzęcie, pod okiem ekspertów. Były to dla nas niezapomniane chwile, które zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.
Drugiego dnia uczestniczyliśmy w targach projektów realizowanych w ramach Filmoteki Szkolnej Akcja! Do Warszawskiej Szkoły Filmowej przybyły 42 reprezentacje szkół z całej Polski w tym (reprezentacja naszego gimnazjum). Zaprezentowaliśmy tam nasze działania realizowane podczas spotkań Koła Filmowego. Głównym punktem naszej prezentacji była projekcja naszego pierwszego filmu pt. „Przyjaciel”. Ponadto nasze stoiska odwiedzali eksperci m.in. Marek Brodzki - reżyser filmowy, Sandra Staniszewska oraz Marcel Sabat – aktorzy z filmu „Kamienie na szaniec”. Rozmowy, cenne wskazówki jakich nam udzielili na pewno zaprocentują w przyszłości.

JxG 2014 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony