WIGILJA z ZHP | 17 grudzień 2013 |

Po raz kolejny w ramach współpracy z hufcem ZHP i MOPS w naszym gimnazjum zorganizowane zostało spotkanie choinkowe dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zuchów i harcerzy z gminy Tuszyn. Tradycyjnie pierwsza część imprezy odbyła się w Kościele Parafialnym pw. św. Krzysztofa, gdzie podczas uroczystej mszy harcerze przekazali Betlejemskie światło Pokoju. Później wszystkie dzieci wraz z opiekunami przybyły do naszej szkoły, a w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przygotowane już były: opłatki, paczki od Mikołaja, słodki poczęstunek. Na gości czekali także trzecioklasiści, którzy na tę okoliczność przygotowali jasełka. Ponieważ spotkanie choinkowe ma zwykle harcerski charakter, toteż tradycyjnie rozpoczęło się odczytaniem rozkazu Komendantki Hufca, później przyszedł czas na życzenia świąteczne gości, dzielenie się opłatkiem. Po przekazaniu symbolicznego światełka, które tuszyńscy harcerze tradycyjnie odbierają w Archikatedrze Łódzkiej dla mieszkańców Tuszyna, wszyscy obecni obejrzeli przygotowany program i cierpliwie czekali na przybycie Mikołaja, bez którego choinka byłaby nieważna. Tym razem, przywołany zuchowymi okrzykami, Mikołaj przybył w towarzystwie śnieżynek, które wspierały go w rozdawaniu świątecznych paczek i dbały, by ich dla nikogo nie zabrakło.

Copyright by www.nazwastronyy.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony