NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH | 16 kwietnia 2014 |

16 kwietnia w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez łódzkie Kuratorium Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W uroczystej gali wzięli udział Jan Kamiński, łódzki Kurator Oświaty Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i Janusz Moos, dyrektor ŁCDNiKP. W czternastu konkursach rywalizowało prawie dwa tysiące gimnazjalistów. W środę najlepsi dostali dyplomy i nagrody. Gimnazjaliści rywalizowali w 14 konkursach. Każdy dotyczył innego przedmiotu. Finalistami i laureatami zostało w sumie 373 uczniów, wśród nich znalazła się uczennica klasy III a Gabriela Baran, która zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. - Poprzeczka była zawieszona wysoko, ale wiedza i umiejętności, które zdobyliście zaowocują kolejnymi sukcesami na olimpiadach - gratulował zwycięzcom Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński. Wyróżnieni gimnazjaliści otrzymali pięknie wydane albumy, przewodniki i słowniki. Finalistom konkursów łatwiej będzie się dostać do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej, bo - oprócz książek - dostali dodatkowe punkty w rekrutacji. Laureaci muszą tylko wybrać szkoły, a miejsca w nich będą mieć zagwarantowane. Udział w takiej uroczystości to wielki zaszczyt i ogromna przyjemność zarówno dla uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli, dlatego jesteśmy dumni, że mogliśmy być wśród najlepszych. Wiemy, że nikt nie zostaje laureatem czy finalistą z marszu. Na taki tytuł trzeba solidnie zapracować, poświęcić wolny czas, dlatego serdecznie gratulujemy Gabrysi i cieszymy się razem z nią.

JxG 2014 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony