14 FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI i SZTUKI w ŁODZI | 9 kwietnia 2014 |

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ zaproponował szereg warsztatów i wykładów skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia i dzięki temu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach:

Razem można więcej -warsztaty rozwijające umiejętność pracy w grupie

Celem warsztatu było zapoznanie uczniów z koncepcją ról zespołowych wg Belbina, diagnoza preferowanych ról zespołowych uczestników warsztatu oraz omówienie sposobu działania "idealnego" zespołu. Wykonując wiele zadań zespołowych, uczestnicy mogli przyjrzeć się własnemu stylowi pracy oraz aktywnie eksperymentować, modyfikując swoje działania w zależności od przyjętego celu. Ponadto, warsztat był okazją zarówno do omówienia trudności, jak i efektu synergii w pracy zespołowej.

Handel ludźmi –zarys problematyki

Handel ludźmi jest współczesną formą niewolnictwa, zbrodnią, która godzi w podstawowe prawa człowieka. Celem warsztatu było przybliżenie uczestnikom warsztatu podstawowych informacji na temat tego zjawiska. Znajomość aspektów prawnych, form wykorzystania ofiar handlu ludźmi czy metod działania sprawców ma walor profilaktyczny –zwiększa świadomość oraz zakres wiedzy, a także uwrażliwiła na zagrożenia związane z omawianą kwestią.

JxG 2014 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony